Profile picture for user Kubišová Barbora
Začiatok bakalárskeho štúdia

Do Nexterie som sa prihlásila vo februári, ešte som len dúfala či sa dostanem do ďalšieho výberového kola, keď mi odrazu cinklo upozornenie s emailom, že som vyhrala mentoring s Matejom Ftáčnikom, pričom o tejto možnosti som ani netušila. Ponuku som s radosťou prijala, ale úprimne, dlho som nevedela čo od stretnutia očakávať.

Matej si vypočul niečo o tom kto som a čomu sa venujem. Spolu sme rozoberali, čo robím a môžem urobiť preto, aby som sa v tom posunula ďalej. Prišli sme na to, že najväčším nepriateľom je strach z robenia chýb a porovnávanie sa.

Myslela som si že ja budem tá, ktorá sa bude veľa pýtať, ale celé to bolo naopak a dostala som veľa otázok, ktoré boli na zamyslenie.

Vďaka tomuto mentoringu som si lepšie uvedomila ako nás môžu zväzovať iracionálne myšlienky, že keď prestaneme riešiť druhých a brať na seba zodpovednosť cudzích ľudí, vie nás to neskutočne oslobodiť.

Zo stretnutia som sa odpájala veľmi motivovaná a ešte v ten deň som sa prinútila urobiť veci, nad ktorými som dlho pochybovala.

Som veľmi vďačná, že som dostala túto možnosť a určite by som všetkým odporučila aby sa nebáli postaviť sa pred výzvy, pretože iba vďaka nim rastieme ako ľudia, tak ako som sa naučila od Mateja :)

Fotodokumentácia
Typ cvičenia